Říjen 2016

Tento rok by nazval každý můj kolega či žák rokem "nejtěžších možných sedmilhářů". Pro sluníčkáře a optimisticky naladěné jedince uvádím, že je to lež...
Láska a pravda opět zvítězí, nebojte se, jako v dějinách vždy. Upozorňuji ovšem na to, že optimistou je ten, kdo má nedostatek informací. Konec predikcí pro sluníška...

Sedmilháři letos vládnou nejenom této zemi, ale i celé Evropě, potažmo světu, takže jsme si na to jaksi zvykli a nalháváme i sami sobě krávoviny jak vagón.
...Že jako ta naše pračka pere jak divá, i když máme servaný klouby na rukách od valchy, že je ten náš synek skutečně na dobré cestě, protože se dobrovlně přihlásil ve třiceti letech na výšku, kterou budeme platit my, že je náš partner opravdový skvost, protože nám koupil k dvanáctému výročí mileneckého poměru stejný náramek, jako své ženě k pactáctiletému výročí svatby, že je nám vlastně fajn, když nás šéf vykopl z práce, protože jsme byli vlastně alergičtí na svačinářku, že.... A tak dále a tak dále.


Takže dost, konec lhaní do kapsy a začněme používat mozek, protože to je rok od roku větší a větší přepych!!! Pokud by někdo tápal, co že to je - ten mozek - tak je to věc, kterou máme v lebce všichni a většinou jsme ji používali. Třeba ve škole a v práci. V lásce nikoli, na tu mozek nestačí!

Začněme přemýšlet co všechno jsme podělali, co nedodělali, co neudělali, co jsme promarmili, komu co nalhali a zda to, co jsme si vysnili (vylhali) v minulých třech měsících, není pouhé placebo na naše bércové vředy na duši. Mrkněme se do očí nikoli "pravdě", ale realitě, stoupněme si před zrcadlo a třeba i na sebe pohrozme, protože to, jak a v čem jsme selhali, víme pouze my sami. Nemusíte to vytrubovat na FB, to opravdu ne, protože byste prošli lynčem, ale jen tak pro sebe se pokuste s rozvahou umravnit to, co poděláno jest.....A je toho dost, že?

Z mnoha toho, co jsme udělali, vymysleli a provedli či neprovedli je nám zle, toužíme to dát do rychtiku, ale váháme a otálíme. Nedělejte to! Jděte do toho s nasazením, protože tento měsíc se vám zadaří! Zatočte si kolem štěstí a vyhrajte to, co bylo zdánlivě prohráno. Příští měsíc už budete pouze sami proti sobě, a to s tím nejtěžším možným břemenem, neboť lisopad a prosinec jsou měsíce, kdy se budou dít mnohým takřka "osudové" věci, tedy to nebude procházka rozjásanou Moskvou! Kdo z vás ještě váhá, zda se 7. a 8. října zúčastní voleb, toho mohu uklidnit: Jsou to data na draka, trochu infarktoidní, ulhaná a herecká - tedy volte tak, ať to šlehne s někým jiným, než s vámi. Ti zvolení volové pak budou následně lhát nám, z čehož bude pěkná komedie, ovšem pro nás jaksi bez peňází... Ty budou odkloněny jinam. Ale to snad ví všichni, kdož mozek používají.

Ten z vás, který chtěl cokoli ukončit a dodělat v září a jaksi se mu to nepovedlo, má šanci ještě v říjnu, ale pak utrum! Potom už bude bojovat dlouhé měsíce sám se sebou, s někým jiným, popř. s prací i financemi, úřady nevyjímaje a nebude se dařit a nebude.

Hodně zdaru všem přátelům, kromě těch "Mirků Dušínů", které potkávám při cestě autem na bilbordech... (klucí nám nějak mládnou...).

Vaše Hannah

Karmalogie Hannah


CZ +420 721 634 550

hannah19@seznam.cz