Červenec 2015

Je tu čas prázdnin a dovolených. V souvislosti s tím, že se mnozí z vás ptali, jaký že ten červenec bude, jsme o náhled a rozbor požádali karmaložku a karmickou numeroložku, lektorku a spisovatelku - Hannah J. Nesvadba…


Tento měsíc může být docela problematický. Samozřejmě bude jinak vypadat v roce 2016 nebo 2017, ovšem v kontextu letošního roku, který je po součtu osmičkový, se máme na co těšit. Pokud bychom dali letopočet i s měsícem červencem do numerologické mřížky, dostaneme takovéto obsazení: (v textu v časopise Spirit)


A to, věru, není nic příjemného! Z postavení čísel lze vyčíst, že budeme mít hluboko do kapsy (tedy my, běžní občané). A z tohoto stavu finanční nedostatečnosti mohou mnozí jednici podlehnout depresím a beznaději. Marně budou hledat možnost jak uživit rodinu, jak vybavit děti na prázdniny, za co a kam je umístit, aby sami mohli pracovat.
Někdejší babičkovsko-venkovský model je ten tam, protože novodobé babičky pracují, dokud jim to zdravotní stav dovolí, a zasloužený důchod je pro ně spíše fata morgánou. Právě tyto skutečnosti zapříčiní v měsíci červenci rozklad mnohých rodin, které dlouhodobě bojují nejen s nedostatkem financí k obživě, ale i s časem. Nervozita bude stoupat, napětí v rodinách vrcholit. Někteří lidé už neseberou síly na to, aby v nuzotě a nejistotě vydrželi, budou chtít rodinu opustit.
A pozor, tato skutečnost se netýká jen tatínků, partnerů a druhů, ale i žen - matek nebo polodospělých dětí, potomků, kteří mohou „seknout se školou“ a odjet někam za prací a za lepším životem. Někam „jinam“ z rodné země zatouží odcestovat i řada rodin, neboť jsou již značně znechuceny poměry ve své vlasti, nedostatkem práce a jistot. Jistoty si rozebrali vládní představitelé a lídři, lidé, co pracovat nechtějí. Na běžného, pracovitého občana tím pádem prostředky nezůstávají, a tak se je pokusí hledat jinde.
Pseudosociální jistoty v Česku ovšem lákají Afričany, Eritrejce a jiná etnika, takže se připravme na melu, kterou „stěhování národů a etnik“ způsobí! Snad každý průměrně inteligentní člověk ví, že jiná mentalita je holt jiná mentalita. To nemá nic společného s „rasovou nenávistí“, kterou se nám budou snažit vnutit ti, kdož neví, že např. podle konzervativce Steva Sailera je pojem rasismus pro dnešní dobu tím, čím byl neamerikanismus v 50. letech ve Spojených státech. Tedy zaklínacím slovem, které poskytuje šikovnou náhradu za logické myšlení. Ovšem v tomto směru bude zapeklitá situace pokračovat i další roky, a tak je bezpředmětné cokoli predikovat...


Čekají-li někoho v červenci soudní tahanice o děti, nechť se připraví na to, že to bude probíhat takřka na hraně. Na rozsudky, popřípadě soudní jednání, si lidé počkají, výživné nebude odpovídat očekávání a styk dětí s rodiči a jeho úprava se nebude řídit dle práva, ale spíše dle momentálního rozpoložení toho kterého soudce. Tedy nic moc.
Jestliže jste synkovi či dcerce zakoupili za maturitu motorku nebo nějaké jiné „žihadlo“, ukažte jim, kde je brzda, a raději ji natřete reflexní barvou. Nechte je zopakovat si dopravní značky a hlavně číslice! Aby věděli, že padesátka je skutečně padesátka, nikoli sto osmdesátka. Poraďte jim, ať přejdou na nealko nápoje. I po jednom pivu by jinak viděli v horkém dnu cestu dvakrát a nevěděli by, po které se vydat.


Červenec je jinak obecně vždy měsícem partnerských a lidských karambolů, tak buďme obezřetní i na dovolené, kde nás mohou dokonale obrat, okrást a zbídačit. Pokud tedy vůbec na dovolenou odjedeme, protože krach některých cestovek lze očekávat.
Shrnuto a podtrženo - připravme se na nelehký měsíc. Vše po sobě dobře kontrolujme, včetně zabezpečení bytu a chaty, o autech nemluvě, protože těch se ztratí letos v červenci hromada. Nezadlužujme se pro chvilkovou radost, jinak se z toho budeme s obtížemi dostávat po dobu dalších čtyř let. A hlavně - hlídejme si děti, rodinnou pohodu a zázemí, které máme. Děti budou lumpačit jako nikdy, rodina může přestat fungovat a ten, kdo pro náhlé vzplanutí zapomene na dobré zázemí, o něj nevyhnutelně přijde, čehož bude litovat!


Přeji všem lidem, aby tímto měsícem propluli stejně bravurně, jako kdysi Odysseus mezi Skyllou a Charybdou. Skylla je v řeckých bájích mořská obluda se šesti hlavami a dvanácti nohama. Byla nebezpečná plavcům, kteří se přiblíží k Sicílii, a její nástrahy vždy násobila druhá příšera na protějším břehu - Charybda. Ve starověké poezii, zejména římské, byla Charybda chápána jako symbol nenasytnosti a hltavosti, též lakoty. Přísloví její jméno uvádějí jako symbol zkázy, záhuby.
Zapomeňme tedy na nevraživost, lakotu a nesnášenlivost, rozporům a hádkám se raději vyhněme a hleďme jednat tak, aby nás tento měsíc obohatil tím, že pochopíme své nitro a úkoly na tomto světě, abychom neprožili tragické karamboly. Hodně štěstí všem!


Hannah J. Nesvadba, tel. 721 634 550, www.karmalogie.cz

Karmalogie Hannah


CZ +420 721 634 550

hannah19@seznam.cz