Prosinec 2014

PROSINEC NEBO PRASINEC?

Ano, ano, přátelé, tento měsíc má dva významy, a ten druhý - PRASINEC - je Nesvadbovština. Vysvětlím později.

Budeme prosit. A to skoro všichni...

Jedni za to, aby tento rok šel konečně do zádele, protože mají už tiky v oku, bojí se i vlastního hepčííí, a v každém zazvonění mobilu, či domácího zvonku vidí v tom lepším případě PČR, exekutora či oznámení o úmrtí. Druzí budou prosit všechny svaté, ať ty ovce, v podobě tupých občanů stále více blbnou a ztrácejí vlastní rozum, protože jim to přináší nemalé zisky a mohou beztrestně krást a lhát o sto péro, což je pro ně příjemné, vzhledem ke skutečnosti, že nic jiného neumí a neuživili by se ani jako sběrači psích výkalů!

Mnohé ženy budou prosit muže, ať s nimi zůstanou alespoň do Vánoc, jiné zase poprosí manžela, aby táhl a nekazil jim tak krásné svátky, jako jsou ty prosincové. Tato věta platí i pro muže a jejich doprošování se vánočních svátků doma, pěkně v teple u bedny a talíře jídla, protože jsou hold na to zvyklí a jejich odtajněné milenky, mající těsně před maturitou, prostě nepečou... Pokud tedy vědí, co Vánoce vlastně jsou.

Dětičky vás poprosí o tužku a papír s obálkou , aby mohli napsat Ježíchovi (není to chybný výraz - Nesvadbovština) svá přáníčka, a vy jim to se vší láskou dáte. Ve stejný okamžik, kdy budete číst jejich tajná přání, přijde domů partner a s přivřenými víčky se vás nenápadně dotáže, zda nemáte cosi se štítnou žlázou. Pokud se ho zeptáte, proč se na takovou kravinu ptá, tiše vám odpoví: "Máš hrozně vyvalené oči lásko!" Že je to způsobeno šokem z popsaného papíru formátu A4, na němž se děti dožadují dárků v celkové hodnotě převyšující vaši hypotéku, to ještě v té chvíli muž neví, ale papírek mu s klidem podejte. Doporučte mu, ať si před tím nasadí lyžařské či potápěčské brýle, aby mu očiska nevypadla z důlků, a pokud už vypadnou, aby v těch brýlích zůstala. Na očním už to dají do pořádku...

Prosit bude následně většina žen, aby ty svátečky konečně skončily, neboť si potřebují odpočinout, a nezvedené a rozjívené hady poslat zpět do školních lavic.

Tedy to prosincové prošení máme tak zhruba pojmenováno a nyní se vrhneme na prasení, neboli prasinec.

Je to každoročně měsíc přežírání, valíme do sebe páté přes deváté, až je nám blbě a žlučníkáři obyčejně skončí na stole na chíře. Nechce se mi ani napsat, že "jíme jak vepři", ale spíše pravdivě, že "žereme jak prasata" a následně se divíme, jak jsme nemožní, líní, pomalí (kromě běhu na WC), přetláskaní a vlastně nám na konci svátečků už velice nic nechutná, při pohledu na obyčejní rohlík srdce zaplesá a osobní váhu následně zakopneme hluboce pod skříň s tvrzením, že je ta ludra stejně daká dokažená... Takže bacha na PRASINEC, abychom nedopadli jako vepříci, kteří jsou sice boubelatí a růžovoučcí, ale jdou brzy na porážku.....

Silvestra každoročně slavíme alkoholem,  tak bacha na to, abychom se nezlili jak čuňata a něco nevyvedli, neboť to bude docela agresivní den a ožralci nebudou vědět, která páčka. Raději moc neremcejte, pokud bude partner otvírat sedmou láhev vínečka, ale upozorněte ho na skutečnost, že hold vývrtka a otvírák nepatří do vaší nohy, ani zad, ale do korku, který je součástí láhve. Čtverečka v letošním datu znamená i prsty a ruce, kosti i nohy, a tak si snad už dáte říct - vzhledem k tomu, že vás dělobuch už o jednu ruku a dva prsty na ruce druhé připravil, a bez těchto "radovánek se letos obejdetete!!! Pod pohrůžkou doživotního žaláře o chlebě a vodě to zakažte i svým pubescentům, bo by si pak - zmrzačení - nevydělali ani na toaleťák a vy byste je museli, chudáky, živit až do smrti.


Vánoce jsou prej svátky klidu a míru, tak popřejte všem Mirkům a Mírům, protože mír jako takový neexistuje. A klid? Ten jo, ale chviličku si na něj budeme muset my, žijící, počkat, protože ten máme až víte kdy, že?


PŘEJI VÁM VŠEM KRÁSNÝ PROSINEC, NEDĚLEJTE Z TOHO PRASINEC, MĚJTE SE RÁDI JAK DĚCKA LÍZÁTKA A HLAVNĚ: KLÍÍÍÍÍÍD!!!

Karmalogie Hannah


CZ +420 721 634 550

hannah19@seznam.cz