Babuchy, babůni a pěstuchové     

                 

        

Najdeš nás i zde na  

Asi se podivujete nad názvem skupiny, která je v plenkách, ale je to mojí řečí. Nesvadbovštinou. Babuchy jsou babičky, babůni dědečkové a pěstuchy ty (nebo i ti) z vás, kterým se zadařilo, ve zralém věku, suplovat maminku, tatíčka či rodiče, jako takové - tedy mají svěřeno do péče dítě buď zcela cizí, či sousedky, syna, dcery nebo třeba sestřenice z šestapadesátého kolena.

A protože už máme svá léta a zákony se mění spíše po dnech, než po letech, mnozí tápou, stěžují si, nevědí, nač právo mají, nač nikoli, zda je lepší péče pěstounská, nebo raději svěření do výchovy, co říkat capartovi na neznámé slůvko tatínek, či maminka....a tak dále, a tak dále. Pokračovat bych mohla do nekonečna, protože právě takovéto emaily mi v posledních dvou letech atakují email schránku. Že se do stejné situace dostanu letos i já jsem tušila, neboť mi to řekl jeden "věštec" z Přerova, před dvaceti lety, nicméně jsem se ukájela myšlenkou, že to chlapec přepískl.....Nepřepískl.

Takže - v této skupině budeme radit jeden druhému, budeme se ptát, odpovídat a doporučovat i v diskuzním fóru, které jsem pro vás připravila. A proč? No, to je jednoduché: Běžte na jakýkoli úřad, OSPODem počínaje a zeptejte se něco stran práv a povinností k nezletilému, svěřeného do vaší péče... Nedozvíte se vůbec nic, pouze ztratíte čas, kterého máte - mimochodem - nyní jaksi málo, že? 

Všem, kteří se do podobné situace již dostali, přeji hodně sil a těm, kteří nám ostatním budou chtít poradit, těm děkuji předem!!!

BABUCHA NESVADBUCHA

Karmalogie Hannah


CZ +420 721 634 550

hannah19@seznam.cz